Merenkurkun neuvoston liikennetyöryhmä

Merenkurkun neuvosto on asettanut liikennetyöryhmän, jonka tehtävänä on edistää Merenkurkun liikennettä hankkeiden, edunvalvonnan ja koordinoinnin avulla.

Työryhmän jäseniä ovat:



Olav Jern
Olav Jern, puheenjohtaja
Pohjanmaan liitto
olav.jern@obotnia.fi
Christina Knookala
Christina Knookala, sihteeri
Merenkurkun neuvosto
christina.knookala@kvarken.org
Bengt Jansson
Bengt Jansson
Pohjanmaan kauppakamari
bengt.jansson@ostro.chamber.fi









Pekka Haapanen
Pekka Haapanen
Vaasanseudun kehitysyhtiö VASEK
pekka.haapanen@vasek.fi
Tomas Sikstrom
Tomas Sikström
Uumajan kaupunki
tomas.sikstrom@umea.se
Jan Bergmark
Jan Bergmark
Västerbottenin kauppakamari
jan.bergmark@ac.cc.se











Lennart Kallander /Ulf Eriksson
Vägverket Norr
lennart.kallander@vv.se
Mårten Edberg
Västerbottenin seutuliitto
marten.edberg@regionvasterbotten.se
Seppo Rinta-Hoiska
Etelä-Pohjanmaan liitto
seppo.rinta-hoiska@etela-pohjanmaa.fi